prezeska i prezez

Kim jesteśmy?

Dorota Bielska – reżyserka teatralna, teatrolożka i certyfikowana arteterapeutka. Autorka książek, scenariuszy teatralnych oraz licznych projektów edukacyjnych i społecznych. Prowadzi warsztaty rozwojowe i kompetencyjne, inspirując do odkrywania twórczego potencjału. Prezeska Fundacji Wspierania Rozwoju Twórczego "YouArt".

Jarek Rebeliński – arteterapeuta, trener i teatrolog. Od ponad 20 lat pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, promując metody pracy teatralnej i dramy. Wiceprezes Fundacji Wspierania Rozwoju Twórczego "YouArt".

chcesz wiedzieć więcej?

Fundacja prowadzi

TEATR RAZEM

Teatr Razem to inicjatywa artystyczna zrzeszająca aktorów z niepełnosprawnością intelektualną, działająca pod patronatem Fundacji YouArt. Założony Jarka Rebelińskiego, Teatr Razem od 2004 roku realizuje spektakle, które poruszają ważne społeczne tematy i integrują różnorodne środowiska.

Od września 2022 roku Teatr Razem jest rezydentem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, gdzie wystawia w pełni profesjonalne premiery i bierze udział w prestiżowych festiwalach. Działalność teatru ma istotne znaczenie społeczne, przyczyniając się do zmiany świadomości społecznej i promowania postaw włączających.

ZOBACZ TRAILER

Wydawnictwo

Podróż po siebie

chcesz zamówić warsztaty lub szkolenie?

napisz do nas
  szkolenia i warsztaty

  teatr ze społecznością

  oparty na opowieściach mieszkańców danego miejsca i budowaniu więzi lokalnych

  czytaj więcej
  teatr forum

  zaangażowany społecznie, interaktywny, rozwiązuje problemy przez aktywne uczestnictwo widzów

  czytaj więcej
  drama i teatr

  prowadzimy wszelkie warsztaty teatralne, które rozwijają umiejętności aktorskie i kreatywność uczestników

  czytaj więcej
  kurs reżyserii teatralnej

  rozbudowany, wieloaspektowy program kursu, wyposaży Cię w narzędzia i pozwoli zacząć tworzyć profesjonalne spektakle

  czytaj więcej
  arteterapia

  czyli terapia przez sztukę, znamy wiele ćwiczeń, wiele metod, wiele konwencji - chętnie się z Tobą podzielimy nasza wiedzą

  czytaj więcej
  kurs pisania kreatywnego

  pisanie nie jest trudne! nauczę Cię przełamywać bariery, rozwijać kreatywność i tworzyć wspaniałe opowieści

  More

  teatr ze społecznością

  dobre praktyki

  Teatr ze społecznością to spotkania z mieszkańcami dzielnicy lub miejscowości, gdzie w przyjaznej atmosferze mogą dzielić się swoimi historiami, wspomnieniami, zdjęciami, czy pamiątkami. Lokalna społeczność w ten sposób łączy pokolenia, a zebrane opowieści, opowiadające o miejscu ich życia, stają się inspiracją do stworzenia scenariusza, nad którym pracuje Dorota. Na zakończenie projektu najczęściej odbywa się performatywne czytanie spisanych historii, które zawsze są celebracją pełną śmiechu i wzruszeń.

  aktualności

  W YouArt zawsze coś się dzieje i zawsze realizujemy kilka interesujących projektów na raz i razem :) Śledźcie nas i dołączajcie do nadchodzących wydarzeń!

  Kto się boi dzikich stworów?

  Kim są Dzikie Stwory i jak się z nimi dogadać? Na te pytania reżyserka Dorota Bielska szukała odpowiedzi wraz z aktorami Teatru Razem. W czerwcu gramy po raz ostatni w tym sezonie.

  czytaj więcej
  "Podróż po siebie" znów w sprzedaży!

  Udało nam się zrealizować dodruk naszej książki. Już jest dostępna! Zapraszamy do kupowania dla dzieci na Dzień Dziecka i dla ich dorosłych, w których też drzemią dzieci :)

  czytaj więcej
  warsztaty dla młodzieży o niepełnosprawnościach
  właśnie tworzymy nową książkę!
  właśnie pracujemy nad nowym spektaklem

  co dla nas ważne

  Nasze zainteresowania koncentrują się na kilku wyjątkowych obszarach: zdrowiu psychicznym, dobrostanie psychofizycznym oraz profesjonalizacji sztuki osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, że wsparcie w tych dziedzinach przyczynia się do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Działamy, aby tworzyć przestrzeń, w której każdy może rozwijać swoje talenty i cieszyć się pełnią zdrowia.

  Polub nas